Zondag 6 september 2009
Er liggen heel veel hoopjes riemwier op het strand. Als we het gaan onderzoeken zien we er zeepissenbedden tussen. Kleintjes van een halve tot 1 cm, maar ook deze grote van 4 cm die op een kleinere zit van 3 cm (mannetje/vrouwtje?)
De hele kleintjes zijn wit, maar er zijn ook exemplaren van ongeveer 2 cm die bruin zijn. Het levert een mooi plaatje op met het groene darmwier en het bruine blaaswier.
Dicht bij de pier fourageren vaak heel veel meeuwen, sterns enz. Helaas worden ze heel vaak gestoord.
Het waait niet erg hard, maar de zee is nog onrustig van de laatste stormen.
Er ligt een hele plant van het riemwier, met voetje er aan. De plant is niet erg groot, ongeveer een meter.
Op de voetjes van het riemwier zitten zulke mooie poliepen (of mosdiertjes?).
Ik vind het net kunstwerken.
Het skelet van het zeeboontje is ook heel fraai.
De compacte Olympus mu9000 maakt ook goede telefoto’s (10x zoom)
Spiraalwormen zijn heel klein, deze zijn een paar millimeter.
hooi
egt een hele mooie foto van die zwaaan(ik ben erw el bang voor:$)
x
wat enig om te zien, al die jonge eendjes! Die zwaan is ook prachtig trouwens!
Fijn weekend1
Het viel me al op dat je ineens zulke mooie foto’s maakt. Maar nu begrijp ik dat je een nieuwe camera hebt. Dit is ook weer een schitterende serie. De eerste vind ik het mooiste. Prachtige macro. Maar ook van de andere foto’s krijg ik ineens verschrikkelijk veel zin om weer eens naar zee te gaan.
Prachtige plaatjes van bijzonder mooie vondsten- idd zo kunstig qua vorm en kleur..:-)
Wauw wat een mooi serie met veel bijzondere dingen vind vooral de foto van de golven erg mooi en je zeeboontje heel apart.
Zal de volgende keer als ik op het strand ben toch eens beter uit m’n doppen
kijken.
verrassend, ook die vlieg/bij en die worm!
tjee tis net of ik een slok zeewater binnen krijg met je mooie plaatjes 🙂
Met recht kunststukjes
🙂 Aly
Ik heb een pulletje maar deze foto zijn wel vet cool :$
Vooral die zwaam 😀